..
![]() |
Άνοιξη και ζωή.
Αφιερωμένο σε όλες τις Σερβιώτισσες
(και όχι μόνο)
για την ημέρα της γυναίκας 8-3-2019
|
..
![]() |
Άνοιξη και ζωή.
Αφιερωμένο σε όλες τις Σερβιώτισσες
(και όχι μόνο)
για την ημέρα της γυναίκας 8-3-2019
|
Τη μεγαλύτερη θητεία ως πρόεδρος του Συνδέσμου Σερβαίων έκανε ο γιατρός Ιωάννης Δ. Δημόπουλος. Συνολικά χρημάτισε πρόεδρος 21 χρόνια (1936-1953, 1956 και 1962-1964). Επί προεδρίας του χτίστηκε το σχολείο στο χωριό, συνεχίστηκε το χτίσιμο της εκκλησίας της Κοίμησης της Θεοτόκου και έγινε η διάνοιξη του δρόμου για αυτοκίνητα από το Αγιώργη Σαρά μέχρι το χωριό.