![](https://media.giphy.com/media/XbyNVfhOEwGgsacIbq/giphy.gif)
Ο Σύνδεσμος Σερβαίων "Η Κοίμηση της Θεοτόκου"
εύχεται σε όλους τους πατριώτες
και σε όλον τον κόσμο
Χαρούμενα Χριστούγεννα
και
Ευτυχισμένο και Ειρηνικό το Νέο Έτος 2020
Ο Σύνδεσμος Σερβαίων "Η Κοίμηση της Θεοτόκου"
εύχεται σε όλους τους πατριώτες
και σε όλον τον κόσμο
Χαρούμενα Χριστούγεννα
και
Ευτυχισμένο και Ειρηνικό το Νέο Έτος 2020
Τη μεγαλύτερη θητεία ως πρόεδρος του Συνδέσμου Σερβαίων έκανε ο γιατρός Ιωάννης Δ. Δημόπουλος. Συνολικά χρημάτισε πρόεδρος 21 χρόνια (1936-1953, 1956 και 1962-1964). Επί προεδρίας του χτίστηκε το σχολείο στο χωριό, συνεχίστηκε το χτίσιμο της εκκλησίας της Κοίμησης της Θεοτόκου και έγινε η διάνοιξη του δρόμου για αυτοκίνητα από το Αγιώργη Σαρά μέχρι το χωριό.