ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΟΡΕΙΒΑΤΙΚΟΥ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΗΡΑΙΑΣ « Η ΓΚΟΥΡΑ» Ο Ορειβατικός Φυσιολατρικός Όμιλος «Η ΓΚΟΥΡΑ» ανακοινώνει προς τα μέλη και τους φίλους του ότι το Σάββατο 27 Ιουνίου 2009 θα πραγματοποιήσει εξόρμηση, στην έναρξη του φαραγγιού της Γκούρας.
Μετά το τέλος της εξόρμησης θα ακολουθήσει δωρεάν γεύμα σε ταβέρνα στο χωριό Σέρβου. Σημείο συνάντησης ορίζεται η τοποθεσία «Γριάς Σωρός» πάνω στο δρόμο Καρκαλού -Σέρβου. Εκεί έχει ανεγερθεί μνημείο, σε ανάμνηση της μάχης των Σερβαίων της 10/5/1826 κατά των Τούρκων. Επίσης εκεί υπάρχει και χάρτης του Δήμου Ηραίας καθώς και χώρος για παρκάρισμα. Η μετάβαση θα γίνει με ιδιωτικά αυτοκίνητα. Ώρα συνάντησης 9.00 πμ. Ώρα εκκίνησης 9.15 πμ. Απαραίτητα: ♥Κατάλληλη ενδυμασία και παπούτσια πεζοπορίας, δηλαδή μποτάκια αντιολισθητικά να καλύπτουν τους αστραγάλους με χοντρές κάλτσες μάλλινες ή βαμβακερές . ♥Καπέλο, γυαλιά. ♥Σακίδιο πλάτης με διάφορα όπως: νερό, σοκολάτα υγείας, δεύτερο ζευγάρι παπούτσια και κάλτσες αν είναι δυνατόν και ότι άλλο θεωρήσετε εσείς απαραίτητο. ♥Μπαστούνι στήριξης που βοηθάει πάρα πολύ. Συνολικός χρόνος μέχρι τη Τρανή σπηλιά υπολογίζεται περίπου στις 3 ώρες.
Για να δηλώσετε συμμετοχή ή για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε με τα μέλη του Δ.Σ. Αποστολόπουλος Ευθύμιος, Πρόεδρος ΔΣ τηλ.2106013643
Θανοπούλου-Χριστοπούλου Ελένη, Αντιπρ. ΔΣ τηλ.2102914436 & 2795031949 Διαμαντοπούλου-Τρουπή Μαρίνα, Γεν. Γραμματέας ΔΣ τηλ.2102626238
Χειμώνας Ηλίας, Ειδ. Γραμματέας ΔΣ τηλ.2106525920
Βέργος Ιωάννης του Σταύρου, Ταμίας ΔΣ τηλ.2105734981
Παπαθεοδώρου Αθανάσιος, Μέλος ΔΣ τηλ.2104181865
Κουτσολαμπρόπουλος Φώτιος, Μέλος ΔΣ τηλ.2102691286
Κωνσταντόπουλος Γεώργιος, Μέλος ΔΣ τηλ.2102632137
Μαρκόπουλος Δημήτριος, Μέλος ΔΣ τηλ.2741071181
ΕΚ ΤΟΥ Δ.Σ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ***** Σ.Σ.
♣Στα μηνύματα της ιστοσελίδας μας μπορείτε να διαβάσετε μήνυμα του κοντοχωριανού μας Αγγελή Αντωνόπουλου (Λυσσαρέα), για την προστασία της Γκούρας.
Συμφωνούμε απόλυτα με τις θέσεις του και απευθύνουμε και εμείς έκκληση σε όλους τους επισκέπτες της Γκούρας να τις εφαρμόσουν.
♣Ο Σύλλογος Ηραιατών Κορινθίας πραγματοποίησε την προγραμματισμένη εκδρομή του στο φαράγγι της Γκούρας. Κάντε αριστερό κλικ στα
να διαβάσετε λεπτομέρειες.
*****
|