Από το face book του Νίκου Γ. Λιατσόπουλου. Πλατεία "Ράχης".
Ο χρήστης Ν. Λιατσόπουλος βρίσκεται στην τοποθεσία Σέρβου Αρκαδίας
1 ημ. ·
Από το face book του Νίκου Γ. Λιατσόπουλου. Πλατεία "Ράχης".
Τη μεγαλύτερη θητεία ως πρόεδρος του Συνδέσμου Σερβαίων έκανε ο γιατρός Ιωάννης Δ. Δημόπουλος. Συνολικά χρημάτισε πρόεδρος 21 χρόνια (1936-1953, 1956 και 1962-1964). Επί προεδρίας του χτίστηκε το σχολείο στο χωριό, συνεχίστηκε το χτίσιμο της εκκλησίας της Κοίμησης της Θεοτόκου και έγινε η διάνοιξη του δρόμου για αυτοκίνητα από το Αγιώργη Σαρά μέχρι το χωριό.