![Xrysoula Zacharopoulou6111 n](/images/stories/thodoris/Xrysoula%20Zacharopoulou6111_n.jpg)
![Xrysoula zach037 n](/images/stories/thodoris/Xrysoula_zach037_n.jpg)
Στο Παρίσι την 29-11-2021 η Ευρωβουλευτής της Γαλλίας και πρόεδρος του COVAX Χρυσούλα Ζαχαροπούλου, με τη συμμετοχή και άλλων προσωπικοτήτων, βραβεύθηκε από το FAMMESLNFLUECE POLITIQE,ως «ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΡΡΟΗΣ» για το 2021.
-Μετά την βράβευσή της δήλωσε τα εξής:
«Το μήνυμά μου προς όλα τα κορίτσια και τις γυναίκες : Πρέπει να πιστεύετε στον εαυτό σας, να δουλέψετε σκληρά και να μην αφήσετε ποτέ τα όνειρά σας να χαθούν. Η κοινωνία μας χρειάζεται τις ικανότητες και τις δεσμεύσεις μας, για ένα καλύτεροι κόσμο»
(Θ.Γ.Τ)